Úspech je zhmotnenie konkrétnych vízií

„Úspech je pre nás v skratke zhmotnenie konkrétnych vízií. Keby sme to chceli rozobrať, povieme, že k nemu ideme ako po ceste za vytýčeným cieľom. Pravda, občas nás tá cesta dotiahne k novým začiatkom Čiže na úspech sa nabaľuje vízia novozniknutého cieľa a potenciálne ďalší úspech. Na takej ceste za úspechom je dôležitá odvaha. Priznávame, že aj vytrvalosť, keďže ide často vo svojej podstate o drinu. Nemyslíme si, že táto cesta je jednoduchá, rozhodne však stojí za to.”
Katarína Fuchsberger & Miloš Masný, Majitelia Comodo – the Fashion Concept

LÁV SERIÁL SOM ZNAČKA
Inšpiratívni mladí Slováci z oblasti módy, umenia, dizajnu a športu. Čo pre nich znamená úspech? A ako si budujú svoju značku?

Inšpiruje ma

Katarína: Mňa jednoznačne Coco Chanel. Je pre mňa stelesnením úspechu. Splnila si krásny sen, za ktorým kráčala neoblomne celý život rokmi tvrdej práce. Výsledkom jej vytrvalosti je dnešné impérium. Chcem podotknúť, že ako žena to v tom období nemala vôbec ľahké.
Miloš: Mňa zas, na rozdiel od Katky, inšpirujú prchavé, veľmi konkrétne, a pre niekoho možno nezaujímavé momenty. Ak mám byť poetický, nechávam sa uniesť čarom konkrétneho okamihu, pozorovaním ľudí v uliciach, náhodnými stretnutiami, útržkami viet, hudbou… Podvedome si zbieram tieto zážitky do osobnej mozaiky, z ktorej si potom poskladám konkrétny zámer a následne víziu.

Z čoho čerpám energiu?

Miloš: Z radostných momentov, keď sa mi darí. Keď dosiahnem métu, ktorú som si v myšlienkach stanovil. Môžem povedať, že mňa vlastne úspech spätne dobíja. Niečo ako perpetum mobile.
Katarína: Z dobre odvedenej tímovej práce. Teda určite v momentoch, keď každý odovzdáva svoju energiu a lásku k práci na 100 %. To ma ženie ďalej, aj výsledky, a teda úspech, hoci aj čiastkový, v danom dni. Celkovo som vďačná za tím ľudí, ktorí chápu našu víziu a majú radi svoju prácu. A najlepšie je, že tam energia ešte len štartuje. Keď ju od zanieteného tímu dostávame do nadštandardných vzťahov s klientmi, dodávateľmi a partnermi, chuť pracovať a ísť ďalej vlastne nemá koniec. Čiže sme sa s partnerom napokon zhodli

Najväčší pracovný úspech?

Katarína: Rozhodnutie začať podnikať a postaviť sa na čelo značky, kde som predtým sedem rokov aktívne pôsobila ako manažérka a kreatívna stylistka. S Milošom sme vstúpili do biznisu Comoda ako vlastníci v novembri 2016, a momentálne z neho budujeme nový módny koncept – The Fashion Concept. Miloš tvrdí, že jeho najväčší pracovný úspech sa odohral v podnikateľskej sfére už trocha skôr. V každom prípade, plány s Comodom sú veľké, ale opäť, je to proces. A ako konkrétny úspech by sme tiež radi spomenuli poslednú módnu prehliadku, spojenú s živým prenosom pre naše klientky, kde som sa predstavila ako stylistka 16 modelov Comodo, po boku takých zvučných mien ako Rozbora Couture a Alžbeta Ondriš Design, pri otváraní showroomu Ferrari v Žiline (MPSG Group).

Poučenie do budúcna

Miloš: Ver svojím víziám. Nepochybuj o nich, a ani o tom, čo chceš dosiahnuť. Realizuj veci hneď, bez váhania a vtedy, keď to tak cítiš.
Katarína: Rob iba veci, z ktorých máš dobrý pocit, riaď sa svojou intuíciou. Emócie sú dokonalým vnútorným kompasom, takže dobrý pocit zo zámeru a pri realizácii je vodidlom.

Sme značka Comodo
Nie sme len obchodníci s módou, sme obchodníci, ktorí majú dušu a srdce. V našom fashion koncepte pracujeme s prchavou komoditou, akou je móda, na veľmi osobnej báze. Všetky kolekcie vyberáme precízne, a tak vytvárame jedinečný mix s láskou a citom. Potom ho prispôsobíme klientovi na mieru. Čo klient, to styling. Myslíme si, že sme výnimoční servisom, ktorý ponúkame. Prístupom sme osobní, náš priestor vedome otvárame ľuďom aj vo fyzickom, aj vo virtuálnom svete. Chceme, aby s nami ľudia radi trávili čas. Keď ich spoznáme, vieme im ľahšie poradiť. Čas nakupovania im spríjemňujeme kávou alebo proseccom. Čas surfovania štvrtkovými blogmi či tipmi na zaujímavý styling. V Comodo chceme vytvoriť všetko, čím návšteva bežného obchodu nie je.

Viac o nás nájdete na našom novom webe: www.comodofashion.sk.

foto Alex Kiňová

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.