Úspech je sebaprekonanie v akejkoľvek forme

„Úpech je…sebaprekonanie v akejkoľvek forme. Úspech nie je dosiahnuť ciel ale progres, z ktorého môžete čerpať aj po dosiahnutí toho cieľu. Úspech je mať čas na radosť z maličkostí. Úspech je vedieť milovať život.“

Paulína Repčíková, tanečnica

 

Inšpiruje ma
Celý život a každý deň. Som inšpirovaná malými detailmi „každodennosti“, prirodzenou krásou ľudí, keď sú sami sebou alebo na seba sústredení, inšpiruje ma hudba, pohyb, tanec, inšpirujú ma slová, inšpirujú ma farby, kontrasty, dopad svetla na budovy, inšpiruje ma, keď cestujem. Inšpiruje ma čírosť prírody. Inšpiruje ma umenie a to pokladám za všetko, v čom žijeme, čo vnímame a čo prežívame.

 Energiu čerpám
Od ľudí, ktorých mám nadovšetko rada (stačí na nich čo i len pomyslieť), z vesmíru, zo slnka, z hudby a z poriadneho, zdravého, hlbokého spánku. Mojím zdrojom energie je život. A banány!

Môj najväčší pracovný úspech
Obsadenie na sólovú postavu smrti v muzikáli Rómeo a Júlia, s ktorým sme tento rok precestovali 3 rôzne časti Ázie. Okrem zážitkov na javisku, ktorými zostanem navždy poznačená, som spoznala množstvo dobrosrdečných, tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí ma popri svojom náročnom povolaní ešte denne vedeli presvedčiť o tom, že práca má byť robená s láskou!

Čo by som chcela v živote dosiahnuť
Najväčším pracovným snom je pre mňa odovzdávať ľudom/divákom umenie, ktoré má hodnotu a zmysel. Vždy som tancom vyjadrovala to, na čo slová nestačia. Chcela by som v tejto branži vidieť viac príležitostí a viac šancí pre tvorivých ľudí. Myslím si, že prekvapiť kúskom kreativity ľudské oko nebol nikdy hriech!

Najväčšie životné poučenie
Všetko je v hlave. Náš život sa odráža od toho, ako premýšľame. Spätná väzba funguje každú sekundu, preto žime v prítomnosti a naplno. Hlavne sa starajme o svoje zdravie, žiadny egoizmus to nie je!

Som značka Paulína Repčíková
Mojou profesiou je tanec, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou. Je to vec, s ktorou som vyrastala a rada ťa, milý čitateľ, do nej s láskou zasvätím. Môžeš ma nájsť na fejsbúku, na javisku v divadle Nová scéna, v tanečnej skupine Moving Souls alebo v Riverpark

foto Alex Kiňová

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.