Tajomstvo mojej sily

Modelka Simona Krainová prijala ponuku značky Bepon a navrhla jedinečnú kolekciu. Pre magazín LÁV porozprávala o exkluzívnej spolupráci i o tom, kde a ako naberá svoju silu. 

Žena, matka. Toto je prvé, čo napadá pri vyslovení slova sila modelke Simone Krainovej. Hovorí, že obdivuje všetky ženy, ktoré sú „skvelými matkami, musia byť silné a v každej životnej situácii sú tu hlavne pre svoje deti“.

 

Simona, cítite sa byť silná?
Som žena a som matka, takže určitú silu v sebe mám a občas som prekvapená, kde sa jej vlastne vo mne toľko berie. Prídem domov unavená, prepracovaná, ale aj napriek tomu mám na chlapcov energie stále dosť. Oni sú tí, čo mi dobíjajú baterky, ženú ma neustále vpred, to je ten najväčší zdroj energie – láska k deťom.

Čo vás dokáže oslabiť, a naopak, ako a čím si životnú silu zvyšujete?
Oslabiť ma dokáže negatívna energia, závisť, ohováranie a neprajníctvo. Riadim sa heslom Praj a bude ti dopriate. Za tie roky som sa už naučila povzniesť sa, pretože ak by som mala riešiť všetky tie negatívne komentáre, zbláznila by som sa z toho. Životnú silu si zvyšujem vďaka svojej milujúcej rodine a priateľom. Keď je šťastná a zdravá moja rodina, som šťastná aj ja.

„Ženy sú silné od prírody. Sú stvorené na to, aby privádzali na svet nové životy, aby vychovávali deti, aj keď to nie je vždy jednoduché.“
– Simona Krainová

Ako vnímate silu ženy?
Ako som už povedala, ženy sú silné od prírody. Sú stvorené na to, aby privádzali na svet nové životy, aby vychovávali deti, aj keď to nie je vždy jednoduché. Od žien sa celkovo očakáva, že budú dobrými matkami, manželkami, milenkami, kamarátkami a zároveň budú úspešné v práci. Nie je to priveľa rolí naraz? Poznám však veľa takých žien, ktoré všetky tieto roly zvládajú a ja im skladám veľkú poklonu.

Čo dodáva silu vášmu vzťahu a rodine?
Vo vzťahu je pre mňa dôležitá úprimnosť, rešpekt k partnerovi a spoločný humor. Silu mi dodáva opora môjho manžela a naša láska. Najviac nás oboch dobíja smiech Maxa a Bruna, neexistuje nič lepšie, než spoločné zobúdzanie v našej obrovskej posteli, kde ráno leňošíme, raňajkujeme a smejeme sa aj celé dopoludnie.

Máte svoju múzu? Životnú inšpiráciu?
Keď som bola malá, bola mojím vzorom aj múzou moja staršia sestra Yvona, ku ktorej vzhliadam dodnes. Vždy ju žiadam o radu, je to moja skvelá staršia sestra, ktorá mi stále dobre poradí. A životnú inšpiráciu tak nejako nasávam počas celého života vďaka svojmu okoliu a prostrediu, v ktorom pracujem. Mám to šťastie, že sa pohybujem medzi veľmi inšpiratívnymi ľuďmi a to ma napĺňa a zároveň inšpiruje.

Čo si myslíte o vkuse Sloveniek?
Keď ich porovnám napríklad s Češkami, Slovenky sú oproti Češkám odvážnejšie, neboja sa siahnuť po nevšednom módnom kúsku a vedia ho predviesť s gráciou a sebavedomím, čo veľmi oceňujem. České ženy sú konzervatívnejšie, ale niekedy je dobre sa držať hesla, že menej je viac.

„Túžba dopriať ženám pocit zmyselnosti, zvodnosti a krásy nás spojila so Simonou Krainovou, ktorá stelesňuje všetky atribúty ženskosti.“
– Bepon

Rada provokujete?
Počas svojho života som už vyskúšala niekoľko rôznych štýlov. Myslím, že až teraz som však konečne našla sama seba a svoj štýl, preto som sa tiež rozhodla venovať navrhovaniu módnych kolekcií, čo ma veľmi baví. Mám rada športovo-elegantný štýl a jeho kombinácie. Občas je dobré na seba strhnúť pozornosť jedným netradičným kúskom, takže určitú provokáciu má rada, ale netreba to preháňať.

Ako sa vám spolupracovalo s Beponom?
Spolupráca bola úžasná, veľmi rýchlo sme sa dohodli a kolekcia bola vytvorená pomerne rýchlo vďaka tomu, že sa naše predstavy zhodovali od prvého stretnutia. S navrhovaním som už nejakú skúsenosť mala, no v tomto odvetví som bola ´nepobozkaná´, takže celý proces bol pre mňa niečím novým a ja som znova o niečo múdrejšia.

Nechali ste si počas šesťmesačnej tvorby od niekoho radiť?
Na spoločnej  predstave a vzhľade sme sa dohodli veľmi rýchlo, no čo sa týka výroby a finálnej tvorby – to som samozrejme nechala na profesionáloch z Beponu. Tí poznali moju predstavu a požiadavky a dokázali všetko zrealizovať tak, aby boli pančuchy pre ženy príjemné a dobre nositeľné.

Podľa čoho ste vyberali použité materiály?
O technológiách a materiáloch som toho veľa nevedela, bola som rada, že ma odborníci z Beponu do celého procesu zasvätili, a že sme sa dohodli na využití inovatívnych technológií, ktoré sú k dispozícii, napríklad lepenie vzduchom či využitie saténu. Jasnou voľbou bola čierna farba, ikonické kríže a čipky, čo je veľmi ženské a sexi.

V čom je vaša kolekcia iná?
Kolekcia pančúch a body je predovšetkým zmyselná, elegantná a nespútaná. Presne toto kolekciu vystihuje. A pokiaľ sa chce žena takto aspoň  na chvíľu cítiť, nemal by jej takýto sexi kúsok v šatníku chýbať.

text Radomír Brhlík  foto Branislav Šimončík

Zo zákulisia spolupráce Simony pre Bepon

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

  • Modelka vystriedala úspešnú spoluprácu Beponu s dizajnérkou a šperkárkou Petrou Tothovou
  • Kolekciu tvorí 13 modelov pančúch, 8 modelov body a 6 modelov pánskych oblekových ponožiek
  • Finálna podoba vznikala šesť mesiacov
  • Tvorcovia si dali záležať nielen na vzhľade, ale aj voľbe materiálov
  • Kúsky sú obohatené kameňmi, saténovými mašľami či pierkami
  • Ku kolekcii prispel tvorbou aj Simonin manžel Karel Vágner, ktorý navrhol dizajn pánskych ponožiek

Celý rad zvodných dámskych pančúch, rafinovaných body a štýlových pánskych ponožiek nájdete vo všetkých kamenných predajniach BEPON a tu:

ŠPECIÁLNA KOLEKCIA SIMONY KRAINOVEJ PRE BEPON

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.