Raj na zemi

Nájdite ten svoj spomedzi najlepších ekologických kúpeľov sveta vytvorených z lásky k prírode a človeku.

ZELENÁ MÁ ZELENÚ
MANDALA SPA & Villas 
Filipíny

Filipíny – kedysi veľmi chudobná krajina, ktorá sa dnes najmä vďaka cestovnému ruchu značne rýchlo rozvíja. Na jednom z jej 7 107 ostrovov a ostrovčekov sa nachádza Mandala Spa and Villas Boracay Island. Jedinečný rezort, ktorý podporuje životné prostredie a funguje v symbióze s prírodou. Filozofiou tohto pozemského raja je nezakladať si na luxusnom a exkluzívnom vybavení, pretože to nemôže naplniť duchovné a emočné potreby hostí. Aj napriek tomu, alebo práve preto sa pobyt na tomto mieste približuje k dokonalosti. To, čo ľudia naozaj potrebujú je pohostinnosť s duchovnou energiou, ktorú v danej oblasti dokážu načerpať. Práve túto energiu sa snaží Mandala Spa and Villas svojim klientom poskytnúť. Kvalitné zdravé potraviny a srdečný vzťah k prírode sú na tomto mieste všadeprítomné. Veľmi dôležitým aspektom je pokojná a relaxačná atmosféra, preto je tu možné ubytovať len hostí od 15 rokov.

 

ZRODENÉ Z LÁSKY 
FOREST SPA AT TAMARIND SPRINGS
THAILAND

Na thajskom ostrove Samui je mnoho rezortov sprostredkujúcich kúpeľné služby, no Tamarind Springs Forest Spa je unikátnym centrom v srdci tropického pralesa. Obyvatelia ostrova tvrdia, že vzniklo z lásky a rešpektu k jedinečnej prírode ostrova. Špecialitou tohto kúpeľného rezortu sú masáže. Rodená Samuičanka Benjamas Pongchababnapa tu vybudovala aj masážnu akadémiu, kde sa tomuto
umeniu môžete priučiť aj vy. V Tamarind Springs sa nachádza výnimočná parná miestnosť vybudovaná v prírodnej jaskyni. Ponuka kúpeľov je naozaj široká a na svoje si tu prídu dokonca aj tehotné ženy, pre ktoré má centrum zostavený vlastný program. Menu je z veľkej časti vegetariánske. Ovocie a zelenina pochádzajú od miestnych pestovateľov a soľ či cukor sa používajú len veľmi striedmo.

 

MAGICKÉ MIESTO
FIVELEMENTS
INDONESIA

Tieto malé, ale luxusné holistické kúpele sa nachádzajú na brehu rieky Ayung v južnej časti Bali, kde sa už akoby stali súčasťou okolitého lesa. Rezort sa pýši množstvom výnimočných liečiteľov a expertov z rôznych oblastí, oceňovanou raw kuchyňou a skvelou lokalitou na odľahlom mieste. Atmosféra je magická, a celkový dojem dotvára bujná tropická zeleň v prekrásnych záhradách. Kúpele sa špecializujú na krásu a kúpacie rituály, pričom sa využívajú iba miestne čerstvé suroviny.
Najpoužívanejšie sú citrónová tráva, aloe vera a zázvor, pestované bez akýchkoľvek pesticídov, následne individuálne upravené pre potreby každého klienta. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne meditácie či dokonca vybalancovanie čakier s miestnymi liečiteľmi. Každý rituál trvá približne dve hodiny, začína sa vždy bylinkovým kúpeľom nôh a končí šálkou zázvorového čaju s výhľadom na krásnu rieku. Ponuka centra je naozaj široká, na svoje si prídu aj tí najnáročnejší.


DEDIČSTVO PREDKOV

TIMELESS SPA AT EMIRATES WOLGAN VALLEY RESORT & SPA
AUSTRALIA

Rezort One & Only Wolgan Valley sa nachádza 2,5 hodiny od Sydney medzi dvoma najvýznamnejšími národnými parkami Austrálie, Stone National Park a Wollemi National Park. Návštevníkom ponúka neopakovateľné zážitky, možnosť nazrieť do svetového kultúrneho dedičstva či histórie. Centrom rezortu je pôvodný statok, ktorý bol postavený v roku 1832.
Celkovo je obklopený 40 vilami s vlastnými bazénmi, krbmi a veľkými verandami, z ktorých je krásny výhľad na celé údolie a na pieskovcové zrazy. Kúpele poskytujú návštevníkom komplexnú ponuku terapií, pri ktorých sa využíva výlučne exkluzívna austrálska kozmetika Sodashi, svetovo uznávaná značka patriaca k tým najprírodnejším.


SVÄTYŇA PRE DUŠU
POST RANCH SPA AT POST RANCH INN
UNITED STATE

Vysoko vo vrchoch pohoria Big Sur na centrálnom pobreží Kalifornie sa nachádza svätyňa pre telo aj dušu. Post Ranch Spa povzniesol kúpele a wellness na tú najvyššiu úroveň. Toto centrum je inšpirované tradíciami miestnej komunity. Svojim klientom ponúka organické, výlučne prírodné prípravky. Revitalizáciu tela, duše, upokojujúce meditácie, hodiny jogy aj oddychové prechádzky lesom. Len sa zhlboka
nadýchnuť a zharmonizovať sa. Toto miesto je jednoducho ako stvorené pre útek od každodennej, často stresujúcej reality. Izby ponúkajú maximálny komfort s výhľadom buď na divoký oceán alebo kopce pohoria Big Sur. Na každom kroku je viditeľný rešpekt k životnému prostrediu. Solárne panely minimalizujú spotrebu energie a celý objekt je vybudovaný v harmónii s miestnou prírodou.

text Juraj Griger, foto archív rezortov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.