Pomáhať pre lepší pocit

Odniesť si dobrý pocit z toho, že môžem niekomu nezištne pomôcť, je viac ako materiálna vec, ktorá časom aj tak omrzí.Navyše stretnutie so skupinou ľudí s inými životnými skúsenosťami je vždy veľmi obohacujúce. Práca v kolektíve je totiž vždy živá, nabitá emóciami a učí nás rozvíjať seba samých. Pomoc nás nič nestojí a, naopak, prinesie nám dobrý pocit, keď urobíme niečo pre druhého a zmeníme tým napríklad aj svoje okolie. Alebo už len to, že inšpirujeme iných okolo seba.

 

Vďaka iniciatíve dm {spoločne} už dobrovoľníci pomohli napríklad zrekonštruovať záhrady a dvory v školách, škôlkach či domoch pre seniorov, navštívili útulky pre zvieratká, zveľaďovali verejné priestranstvá, ale pomáhali aj zdravotne znevýhodneným deťom. Tento rok na pomoc čaká ďalších 40 super projektov po celom Slovensku, do ktorých sa môžeš spolu s nami zapojiť aj ty. Stačí si priniesť dobrú náladu a chuť pomôcť tým, čo to potrebujú.

Ako sa môžeš pridať?

Veľmi jednoducho. Stačí si vybrať niektorý z projektov zverejnených na doleuvedenom webe a prihlásiť sa naň prostredníctvom prihlasovacieho formulára. A potom už len s dobrou náladou prísť v dohodnutý čas na dohodnuté miesto. Možno sa ti bude zdať divné, prečo je potrebné sa prihlásiť. Ale aj organizácie, ktorým pôjdeš pomáhať, potrebujú vedieť, koľko ľudí môžu očakávať, a primerane sa pripraviť.

 

Ak chceš vedieť viac informácií alebo sa rovno zapojiť, klikni na webstránku www.dm-spolocne.sk. Pomôcť nezištne druhým je predsa super.

 

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.