To najlepšie z nového LÁV

Originál je len jeden

Tváre sú vraj zrkadlami našich duší. Keď však vidíme tvár človeka na obálke časopisu, na čo myslíme? Sledujeme črty jeho tváre a podvedome vyhodnocujeme súbor detailov, ktoré spolu vytvárajú niečo, čo nazývame krásou. Na dušu (ne)myslíme?!? Akoby ani nebola… Profesia modelky je aj o tom – vyrovnaní sa s faktom, že väčšina ľudí vníma len váš „obal“. Linda Nývltová, jedna z najúspešnejších slovenských modeliek, ktorej kariéru odštartovalo v roku 1998 víťazstvo v prestížnej súťaži Elite Model Look a ktorej tvár zažiarila na obálkach najprestížnejších svetových magazínoch, vie, o čom je reč. Modelingoví nadšenci si ju budú pamätať navždy ako éterickú krásku s jablkom z obálky francúzskeho Vogue, radoví Slováci ako Sajfovu ex, fanúšikovia skupiny Para ako sexi dievča z videoklipu Keď ťa stretnem.

 

„V stravovaní podľa mňa neexistuje cesta, ktorá by platila stopercentne pre všetkých. Každý z nás je iný, originál. Máme rozdielne životné štýly, iné krvné skupiny, inú genetickú výbavu.“
– Linda Nývltová

To všetko je síce pravda, ale to všetko sú len malé čriepky z mozaiky jej predchádzajúceho života. Linda má dnes 34 rokov, žije v meste anjelov a nohami stojí pevne na zemi. Modeling pre ňu nie je žúr, ale seriózna práca, ktorú má rada a chce sa jej venovať čo najdlhšie. Preto sa k svojmu telu, tvári (ale aj k duši!) správa s láskou. Koniec koncov, tento postoj zapadá aj do jej životnej filozofie a toho, čo vyštudovala. A preto sme veľmi radi, že prijala ponuku na rozhovor a fotografovanie s témou „zdravie“.

text
 Andrea Gažová  foto Patrícia Kvasňovská  mejkap Katarína Kmecová  vlasy Renáta Márová  styling Nina Ford

Telo, náš chrám

Náboženstvo je intímna záležitosť. Niektorí z nás veria v Boha, iní vo vesmír či v seba. No telo máme všetci. Je to chrám, v ktorom prebýva náš duch. Ako mu vybudovať pevné základy?

text Zuzana Greizingerová

 

Jedno zdravie, tri pohľady

„Nehľadajte skratky, ktoré neexistujú. Najrýchlejšou cestou ako dosiahnuť svoje ciele, je mať dlhodobé plány a stratégiu. Vždy pri zmene životného štýlu uvažujte najprv o tom, či danú zmenu vnímate ako trvalo udržateľnú a takú, za ktorú ste schopní platiť plnú daň v podobe času, financií i námahy. Inak to bude opäť len krátkodobá diéta, ktorá sa skončí ako stovky iných pokusov jo-jo efektom.“
– Vlado Zlatoš, výživový poradca a kondičný tréner 

V novom vydaní LÁV nájdete veľký spoločný rozhovor o zdravej životospráve. Populárne témy, o ktorých sa vedú nekonečné diskusie. Odpovedajú:

MUDr. Alžbeta Béderová CSc. Združenie pre zdravú výživu
Ing. Janka Trebulová Vital-dietologické centrum, Interklinik
PaedDr. Vlado Zlatoš PhD. vladozlatos.com

 

Ako sa zdravšie stravovať

Všade čítame a počúvame o tom, ako je pre nás dôležitá zdravá strava. Každý mesiac je veľkým hitom nová superpotravina, či už sa to týka napríklad acai, stále trvajúcej avokádománie či quinoa ošiaľu. Áno, je to tak, pre naše zdravie je dobré jedlo veľmi dôležité.

Ale to, že nás o tom neustále poúčajú a valia sa na nás z každej strany nové a nové stravovacie smery, nám veľmi pri našom rozhodovaní, čo zdravé na večeru keď prídeme z práce domov, veľmi nepomôže. Kto sa má vyznať či je lepšie byť vegánom či paleo, vyhýbať sa sacharidom či jesť iba tepelne neupravované potraviny. Pravda je vždy niekde uprostred, všetko s mierou a čo je hlavné, treba začať jedlo milovať a užívať si ho. Až keď ho začnete brať vážne, začnete sa sami zaujímať o to čo vám prináša a čo vám dlhodobá konzumácia nezdravého jedla môže spraviť s telom, a nielen fyzicky. Ako začať jesť zdravo a nepodľahnúť pritom panike radí Kai z Jedz a miluj.

text & foto Katarína Mittáková / Jedz a miluj

Slovenské superpotraviny

Sú naše, vypestované na našej pôde a obsahujú v sebe azda všetko, čo potrebujeme na zdravý životný štýl. V novom vydaní magazínu LÁV nájdete ich podrobný prehľad.

Zdravo a chutne

4 zdravé a chutné recepty od Katky Mittákovej z obľúbeného blogu Jedz a miluj pripravených pre čitateľov magazínu LÁV. Tie musíte vyskúšať!

 

Letná láska

Rozpálený piesok, žeravé srdce. Pripravte sa. Toto leto bude horúce. V magazíne LÁV nájdete novú kolekciu plaviek a bielizne Bepon.

foto Alex Kiňová styling Jana Kočišová mejkap Martina Krupčíková modelka Klaudia K, Heriett Models model Karol, We Models

Ak budeme žiť v láske, nebudeme zápasiť s chorobou

„Zdravie je pocit pohody, sily na všetkých úrovniach nášho ja. Cez naše fyzické telo sa prejavuje aj mentálne, emočné a duchovné telo – vyššie JA. Toto všetko sa spolupodieľa na tom, čo pociťujeme na fyzickom tele. Čiže ak je v ňom rovnováha a harmónia, máme základ vyrovnaného života.“
– Beáta Hlohovská

V našom evolučnom vývine raz pochopíme, že ľudská bolesť je z väčšej časti zbytočná. Svojím sebavnímaním, myslením, vzťahmi sa o ňu pričiňujeme sami a ak sa nám prejaví na fyzickej úrovni, sme z toho vydesení. 

Choroby, úrazy, popáleniny sú našimi smerovkami na ceste k sebapoznaniu a často nám dávajú stopku tam, kde je to pre nás nebezpečné. Bolesť, ktorú si vytvárame, je spôsobená určitou formou neprijímania, formou podvedomého vzpierania sa tomu, čo je. Akú dôležitú úlohu zohráva ego pri ochoreniach a prečo nás drží na tom istom mieste (v strachu) a nepustí nás ďalej – o tom nám porozprávala viac Beáta Hlohovská, etikoterapeutka a poradkyňa v oblasti zdravého životného štýlu. Nenechajte si úsjť túto hlbokú a dôležitú tému.

text Simona Mižikárová

Vôňa vám dokáže zmeniť život, zdravie aj vzťahy

K Monike Véghovej sa rodina našej spolupracovníčky Zuzky Matúšovej Girgoškovej z Liferesetu dostala cez choroby. Konkrétne cez detské soplíky a kvapky do nosa z éterických olejov. Sú to už tri roky a od jedných kvapiek sa dostali k celej lekárničke éterických olejov, ktorými si popri psychosomatike pomáhajú. 

Éterické oleje sa dostali aj do ich kozmetiky a Zuzka dokonca navštevuje Monikinu Školu aromaterapie 4 živly. Oslovila ju, aby sa aj s vami podelila o silu a krásu vôní.

text Zuzana Matúšová Girgošková, www.lifereset.sk foto Helena Kurusová

Magazín LÁV si môžete kúpiť v vo všetkých nákupných centrách po celom Slovensku a na vybraných láskyplných miestach.  

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.