Nová éra

BYTOSŤ.

Otvorila odviate oči. Bola zahalená v lúčoch sveta, kolísali ju, unášali do neznáma, do nepoznaných krehkých krás, zážitkov prebudení, ktoré pretrvajú vo svetle času, vnímala nekonečno, súdobie planetárnych súznení, neohraničenosť imaginatívnych možností. Precitala, kolísala sa v tichu vlastného rozjasnenia, dýchala šepot srdca v diali a blízkosti. Cítila. Ako nikdy predtým, odteraz do večnosti. Brieždenie.

Prechádzala sa v tôni efemérnych pozemských krás, siahajúcich do výšav bytia, pútavo malebných, akoby z iného sveta, galaxie rozkladov ľudského žitia zrkadliace sa v premenách motýľov vznášajúcich sa v pocitových súzvukoch, sklamania stávali sa fantazmami, nehybnými vo svojej nesúcnosti, priezračnosť eufórií a prežiarené vášne, manifestované v blízkej diaľke, neexistencia náhod, omen ako drahokam.

Splývala s podstatou bájnych imaginácií, divokosť v duši a krehkosť v srdci, záblesky padajúce do pocitov uvedomenia nekonečnosti duše. Navôkol—láskavosť. Prízrak programovaného sveta. Iluzórne záblesky stotožnení sa s predstieranou skutočnosťou. Plochá realita, vystúpenie z nej. Vyvanutie. Nástojčivá prítomnosť divotvorných sfér v každom okamihu precitnutia. Existencia.

NOVÁ ÉRA.

BYTOSTNÉ SÚZNENIA
VNÍMANIE ZA OPONOU REALITY
PRÍBEHY SPÁJANÉ DO KRÁS

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.