Nová éra volá o pomoc pre ľudí bez domova

Keď sme sa pustili do posledného vydania LÁVu Nová éra, netušili sme (tak, ako je to pri každom vydaní), ako sa jeho obsah vyvinie. Nosná téma vznikla na podnet fotografky Evelyn Benčičovej.  Nafotili sme 10 ľudí bez domova, ktorí boli ochotní s nami zdieľať časť svojho života. Ich neľahké príbehy mali byť pre nás všetkých ponaučením a inšpiráciou zároveň. V týchto dňoch ste si mali LÁV  Novú éru čítať. Ale všetko je inak. Vstúpili sme do úplne novej, nečakanej éry. Éry ticha.  Ale ticho nebudeme.

Vlado, predajca Nota Bene / Kamenné námestie

Kvôli pandémii koronavírusu sa ľudia bez domova ocitli v zúfalej situácii. Krízovú zbierku “SME S VAMI” spustilo Nota bene, lebo prázdne ulice znemožnili zabezpečiť si živobytie predajom časopisu. Vaše dary umožnia predajcom získať základné potreby na prežitie – bývanie, potraviny, hygienické pomôcky či lieky.

Pomôcť Nota Bene môžete tu:https://notabene.darujme.sk/727/ h

O pomoc volá aj Depaul. Zariadenie, ktoré denne poskytuje strechu nad hlavou až 200 ľuďom. V tomto období sa im rozdávajú rúška, dbá sa na ich zvýšenú hygienu, meria sa im teplota a mnoho ďalšieho. A keďže v nasledujúcich týždňoch to bude neustále náročnejšie, Depaul spustil výzvu zameranú na zbierku rúšok a finančných darov, za ktoré nakúpia čistiace prostriedky.

Pomôcť Depaul môžete tu:https://sk.depaulcharity.org/depaul-slovensko/na%C5%A1e-aktivity/kampane/%C4%BEudia-bez-domova-v-%C4%8Dase-koronav%C3%ADrusuh

S láskou ďakujeme.

Na fotografii je Vlado, predajca Nota Bene / Kamenné námestie.
Foto: Evelyn Benčičová
Vlasy: Renáta Márová / ambasádor L’oréal Professionnel 
Vizáž: Katarína Kmecová / Yves Saint Laurent
Styling: Nina Ford
Produkcia: Zuzana Gordová
Priestory na fotenie nám ochotne poskytol Pistoriho palác, ďakujeme.
Za podporu počas fotenia ďakujeme NESPRESSO Slovensko a spoločnosti black cube Košice.

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.