Meditácia na každý deň

Jednoduchý spôsob meditácie od Silvie Salowovej.

Pohodlne sa usaďte na stoličku, pohovku či posteľ tak, aby ste nemali prekrížené nohy, alebo sa posaďte do tureckého sedu. Dlane si položte na stehná tak, aby smerovali nahor. Teraz sa sústreďte na svoj dych. Pomaly sa nadychujte nosom a vydychujte hlboko ústami. S každým nádychom vnímajte, ako do vás vstupuje biele svetlo a s každým výdychom zo seba nechajte odísť všetko, čo vás trápi. Seďte dve minúty len so svojím dychom. Vnímajte ako vám prechádza cez telo a privádza dovnútra biele svetlo. Vnímajte, ako ste s každým výdychom ľahšie a pokojnejšie.

Teraz sa sústreďme na našu mantru.

Bože (duša), kam chceš aby som dnes išla? Čo chceš, aby som hovorila a komu? Ako chceš, aby som trávila dnešný deň, a ako chceš aby som sa pritom cítila? Odovzdávam sa do tvojich rúk s plnou dôverou. Ďakujem ti za to, že využiješ môj dnešný deň pre moje najvyššie dobro a aj dobro všetkých ostatných.

Mantru niekoľkokrát zopakujte, a potom len v tichosti seďte a vnímajte hlboký zámer a silu, ktoré sa za ňou skrývajú. Vráťte pozornosť na svoj dych. Až budete mať pocit, že vám mantra plne prestúpila telo a myseľ, predstavte si biele svetlo nad vrcholom svojej hlavy. Nechajte toto svetlo postupne oboplávať vaše telo tak, aby sa opäť spojilo dolu pod vašimi chodidlami.

Predstavte si, ako toto biele svetlo vyťahuje z vášho tela všetky nepríjemné pocity, myšlienky, a obavy. Dovoľte bielemu svetlu, aby z vás všetko nepríjemné vytiahlo a poslalo to do vesmíru, ktorý ho premení na neutrálnu energiu.

Teraz si predstavte, ako vám toto biele svetlo dodáva všetku energiu, ktorú práve potrebujete. Posilňuje vám telo a posiela pozitívne vibrácie vašej mysli. Vnímajte, ako vás biele svetlo ochraňuje. Až budete pripravení, pomaly otvorte oči.

Meditáciu od Silvie Salowovej si môžete pustiť exkluzívne tu:

 

Ak si ju chcete stiahnuť vo formáte MP3:
http://eepurl.com/cG84dn  <http://eepurl.com/cG84dn>

 

Sylvia Salow

Česká spisovateľka, životná koučka, blogerka a lektorka. Salow pomáha ľuďom rásť k ich plnému potenciálu odstraňovaním ich vnútorných blokov. Vďaka svojim vlastným skúsenostiam a práci s klientmi sa naučila ako využiť bolesť na to, aby sme našli sami seba. Jej prvá kniha je autobiografiou – Find Yourself: Going Distance to Discover Your Meaning (2015), otvorene v nej hovorí o okamžikoch, ktoré ju najviac ovplyvnili a priviedli na cestu sebapoznania. Ďalej napísala Become the CEO of Your Mind (2016), v ktorej vysvetľuje, odkiaľ sa berú negatívne myšlienky, strach, vina alebo pocity menejcennosti. Vysvetľuje tu, ako to zmeniť a prevziať tak späť kontrolu nad našou mysľou, aby sme mohli využiť svoj potenciál a byť šťastnými.

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.