MARIE DIAMOND EXKLUZÍVNE PRE LÁV o tajomstve príťažlivosti

Spoluautorka svetového fenoménu The Secret Marie Diamond exkluzívne pre LÁV. O láske, zákone príťažlivosti, egu a duši.

IMG_7854

Uznávaná transformačná líderka, rečníčka, medzinárodne najlepšie predávaná autorka a tvorkyňa Diamond Feng Shui už viac ako 20 rokov koučuje špičkových svetových autorov, filmové, hudobné celebrity a klientov z korporátneho či vládneho sektora. Svojimi mimoriadnymi znalosťami z kvantovej fyziky, zákona príťažlivosti a feng-šui im pomáha transformovať ich osobné a obchodné prostredie. Je spoluautorkou knihy a filmu The Secret, ktorý pred desiatimi rokmi otvoril miliónom ľudí na svete dvere k poznaniu o zákone príťažlivosti a sile myšlienok.

LÁSKA
Akceptácia druhého človeka presne takého, aký je. So všetkým. Bez toho, aby sme ho súdili alebo ho chceli nejako meniť. Všetky hodnotenia druhých ľudí vznikajú práve z nedostatku lásky. Keď vyslovíme milujem ťa, ale… – to nie je láska. Vesmír (Boh) nás predsa miluje celých takých, akí sme. No zároveň tu máme cestu, ktorou si musíme prejsť, aby sme lásku zažili v plnej hodnote a kráse. Lebo nie každý ju hneď vie prijať a akceptovať. My ako ľudia sa cítime limitovaní v zmysle lásky. Aj keď naše vedomie nie je limitované a nemôžeme ho limitovať. Ak súdime samých seba alebo druhých, sme mimo lásky. Láska je taktiež jediný element, ktorý spája všetko na svete. Je to energia vesmíru – je to vesmír – a vesmír je láska.

PRÁZDNOTA
Mnoho ľudí ráno vstane, ale nie sú prebudení. Fyzické telo síce áno, no spirituálna duchovná energia nie je hore. Je potrebné vstať skôr a venovať sa sebe. Modlitbou alebo meditáciou sa prepojiť s vnútornou láskou. V tom momente spojenia sa preberie niečo, čo dovtedy spalo. Niektorí dokonca nevedia, prečo sú na tomto svete, čo tu majú robiť. Je možné sa viac prepojiť položením dvoch otázok – Ako môžem byť lepšou osobou? A ako môžem pomôcť druhým ľuďom? A taktiež je dôležité na konci dňa ďakovať a pozrieť sa aj na veci, ktoré neboli možno dokonalé a povedať si – ok, zajtra to už bude lepšie. Keď sa začneme sami sebe venovať, prepájať sa so svojou dušou, začneme získavať lásku.

MEDITÁCIA
Je veľmi veľa nádherných ciest, ktorými sa meditatívne vydať. Ale je jedna, ktorá ťa prepojí s tvojím hlbším poslaním. Naučila som sa ju vo svojich siedmich rokoch. Začala som ju šíriť a v súčasnosti ju využíva viac ako milión ľudí. Volám ju Svetlo. Je to o každodennom odpustení. Čokoľvek vás ťaží, blokuje. Učím, ako sa spojiť so svojou dušou. V  závislosti od bývalých životov nás meditácia obyčajne ťahá k určitej forme – Tibeťanom, šamanom, modlitbe… Moja vnútorná – neutrálna – meditácia nie je prepojená so žiadnou tradičnou meditáciou, môže ju použiť ktokoľvek a nenaruší to žiadnu vieru. Nemá to prepojenie so žiadnym náboženstvom, vyzdvihuje našu dušu na vyššiu úroveň. Túto meditáciu si možno stiahnuť aj v mojej mobilnej aplikácii Marie Diamond. Taktiež mám novú aplikáciu, vďaka ktorej môžete mať so mnou ešte bližšie spojenie v mojej vzdelávacej skupine, a je to v slovenčine. Niečo ako privátny facebook.

TAJOMSTVO UKAZUJE MNOHO POHĽADOV TOHO, KDE SA ČLOVEK NACHÁDZA A NA AKEJ ÚROVNI.

FENOMÉN TAJOMSTVO
Mnoho informácií bolo pred desiatimi rokmi, keď Secret vznikol, známych len určitej skupine ľudí. Úspešní ľudia – biznismeni či politici ich používali na svoje účely. Či už vedome alebo nevedome, aplikovali ich do svojich životov. Motivátori a ľudia, ktorí sa venovali osobnostnému rozvoju síce mali taktiež o niečom takom informácie, no na rozdiel od nich ich do života nezahrnovali. Po vydaní Secretu si začali ľudia viac veriť. Zaevidovala som dvojnásobný nárast ich posunu a nárastu. V súčasnosti sa o ňom už normálne rozprávajú. Dokonca bol trikrát vysielaný v národnej televízii v Ghane. Zakaždým ho pozeralo viac ako milión ľudí. Keď som pritom pred 20 rokmi začala o ňom rozprávať ja, považovali ma za bláznivú. Teraz vidno zmenu na vedomej úrovni. A taktiež zmenu energií. Vtedy bola silnejšia mužská energia, dnes viac prevláda ženská. Mužský svet akoby sa viac zjemnil – muži viac ďakujú, sú empatickejší, milší. V tomto sme si viac navzájom ohľaduplnejší. Taktiež vnímam, že ľudia za seba preberajú viac zodpovednosti. Za to, ako myslia, čo hovoria a ako konajú. Dávajú pozor, ako komunikujú. Secret hovoril, že myšlienka je frekvencia – na čo myslíš, to vysielaš – presne ako rádio. Ľudia si začali viac uvedomovať, akú má myšlienka skutočne silu, aký má dosah a vplyv. Viac si doprajú, viac sa tešia zo života.

img_8030
EGO VS DUŠA
Tajomstvo prinieslo možnosť výberu. Mnoho ľudí pracuje s tým, že má nejaký vnútorný strach. Neuvedomujú si, že strach často prichádza z ega, ktoré ich tlačí. Na určitom vedomí sa ľudia správajú na základe toho, čo potrebujú. Napríklad ako prežiť, čo si nutne kúpiť. Podľa toho, ako nasmerujete svoje myšlienky, si naozaj môžete pritiahnuť nové auto, nový domov. Ale keď je to viac z ega, nastane to, že sa budete cítiť prázdni a  budete opäť pozerať po niečom inom… A to je to, čo ľudí doviedlo sa viac a hlbšie pýtať – prečo som tu a čo je mojím poslaním. Ale tu už nehrá hru ego. Tu už prichádzajú otázky z duše. Tajomstvo ukazuje mnoho pohľadov toho, kde sa človek nachádza a na akej úrovni. Na konci filmu Secret sa ukazovalo, ako môžeme vytvoriť viac slobody, viac radosti, viac spolupráce pre tento svet. Aj keď niektorí ľudia videli Secret, neboli na to ešte pripravení a nevedeli to takto spracovať. V tomto vidím jednu z najpozitívnejších zmien. Ľudia si to začali uvedomovať, inak smerovať a vytvárať viac spoločných projektov. A vďaka sociálnym médiám je záber širší, dosah väčší a ľahšie a rýchlejšie sa šíri.

ĽUDIA SI ZAČALI VIAC UVEDOMOVAŤ, AKÚ MÁ MYŠLIENKA SKUTOČNE SILU, AKÝ MÁ DOSAH A VPLYV.

ZÁKON PRÍŤAŽLIVOSTI
Delím ho na tri časti. Prvá časť je nebeské šťastie – zákon príťažlivosti našej duše. Do akého tela sme sa narodili, do ktorej rodiny, krajiny… Ďalší je ľudský aspekt, ľudské šťastie. Napríklad talent, ktorý by sme mali využívať. Máme ľudskú zodpovednosť robiť niečo s našimi darmi a talentami, ktoré sme dostali nadelené. Cítiť pozitívne, myslieť pozitívne, konať pozitívne. Veriť v sám seba a pracovať na sebe. A je tam ešte tretí a dôležitý aspekt, a to aspekt prostredia – okolia, v ktorom sme. Kde spíme, kde sa nachádzame… Všetko na nás neustále vplýva, aj keď si to vedome neuvedomujeme – a to je to, čo dokážeme najjednoduchšie a najefektívnejšie zmeniť. Tým, že zmeníme prostredie, vytvoríme pôdu pre nové myšlienky, otvoríme dvere voľnému priechodu našim talentom. Automaticky z  nás začnú tie dary vychádzať ľahšie von. To bola vec, ktorú som v Secrete zastrešila ja. Táto časť mala najväčší úspech, lebo to začalo robiť ľuďom priamu a praktickú zmenu.

key-visual_1127x847_png

MÔJ ŽIVOT
Som matkou troch detí a ženou svojho muža. Tento rok máme s manželom 26. výročie svadby. Snažím sa nájsť balans medzi tým všetkým. Keď má človek dar, ktorý zdieľa, mal by mať aj miesto, kde sa môže vracať a dočerpať. Žijem normálnym životom, ktorý mi pomáha viac pochopiť ľudí na ich ceste. Mohla by som žiť v nejakom kláštore v horách, ale cítila som, že ak budem žiť normálnym životom, dokážem viac pochopiť ľudské trápenia. Normálny život by sa mal prepájať so spirituálnym životom. Už to nie je niečo, čo by sa malo oddeľovať.

OSUD
Keď som mala 15 rokov, bola som účastníčkou zrážky s  kamiónom. V  podstate som zomrela, dostala sa na druhú stranu. Vypočula som si vtedy zhora správu, že som na tomto svete, aby som ovplyvnila životy 500 miliónov ľudí. Takže som sa musela vrátiť, aby som dokončila, čo som mala. A odvtedy sa každé ráno pýtam, komu môžem a ako pomôcť. V jeden deň je to jeden človek, v ďalší sú to tisíce. Najväčším zadosťučinením pre mňa je radosť v ich očiach vo chvíli, keď sa mi to podarilo.

text Radomír Brhlík foto Ľubomíra Petrová

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.