Miesto, ktoré nemožno nemilovať

Aj malé kroky môžu zmeniť svet a priniesť Dobro. Neveríte? To ste asi nezavítali do novej predajne našich obľúbených Dobrožrútov!U Dobrožrúta je prvá Zero waste alternatívna pekáreň na Slovensku, kde sa nakupuje naozaj bez odpadu. A to je niečo, čo vám s láskou odporučíme.

Na čo sa u Dobrožrúta môžete tešiť?

“Koncept u Dobrožrúta vznikol ako výsledok nášho záujmu o ekológiu a alternatívne pečenie.”

U Dobrožrúta si prídu na svoje všetci, ktorým záleží na zdravej strave. “Alternatívne pečenie znamená, že tvoríme rôzne koláčiky, ktoré sú vegánske, bezlepkové a bez bieleho rafinovaného cukru. Zároveň sú však veľmi chutné a ľahké. Tiež pečieme kváskový bezlepkovy chlebík a rôzne druhy kváskového bezlepkového pečiva. (Určite sa však namotáte aj na rôzne bezlepkové a vegánske koláčiky a torty!) Ak si chcete niečo podobné upiecť doma, k dispozícii sú aj rôzne múky, strukoviny, sušené ovocie či orechy na váhu.

Nie je to ale len o jedle. U Dobrožrúta nájdete aj fantastické dizajnové a pritom ekologické produkty. Krásne notesy, diáre z recyklovaného textilu a papieru, sójové sviečky, či prírodnú lokálnu kozmetiku a veľa iných zodpovedných a pekných darčekov.

V neposlednej rade vám ale spôsobí radosť samotná návšteva tohto výnimočného miesta. Koniec koncov, bol zariadený s veľkou dávkou lásky a ekologického zmýšľania. Všetko zariadenie je z druhej ruky alebo je ľahko recyklovateľné, čo mu však neuberá na šarme, práve naopak. Majitelia hold majú cit pre dobro a pekno:-)

“Predajňou s tovarom bez obalu a ekologickými peknosťami ľudí jemným spôsobom edukujeme v ekologickejšom pohľade na svet. Snažíme sa prinášať pre ľudí rôzne ekologické vychytávky do ich bežného života a tým im ukázať, že aj zodpovedný prístup k Zemi môže byť krásny.”

U Dobrožrúta nájdete na Radlinského 27 v Bratislave. (Je to roh Radlinského a Školskej ulice - vchod zo Školskej ulice.)

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.