HOUSE OF Z poodhalí odvrátenú stranu módneho sveta

CinemaCity AUPARK v Bratislave bude v stredu patriť filmovej premiére módneho dokumentu HOUSE OF Z. Na Slovensku sa premietne len v dvoch exkluzívnych projekciách. Druhýkrát ju diváci budú mať možnosť vidieť počas pripravovaného Fashion LIVE! Film Festivalu, ktorý sa uskutoční 18.-21.4.2018.

Celovečerný film HOUSE OF Z predstaví mimoriadny životný príbeh amerického návrhára menom Zac Posen.

Príbeh talentovaného chlapca, ktorého vízie, cieľavedomosť a podpora rodiny priviedli na samotný vrchol módneho priemyslu, zaujal novinárku a režisérku Sandy Chronopoulos ktorá sa rozhodla tento námet spracovať pre filmové plátno, a verejnosti tak poodhaliť aj odvrátenú stranu módneho sveta.

„Vo filme aj móde je okrem vyhorenia a pádu zaujímavejšia iba jedna vec. Comeback,“ uviedol filmový týždenník Variety po svetovej premiére filmu HOUSE OF Z na minuloročnom filmovom festivale Tribeca, pričom jasne odkazoval na scenár filmu, ktorý ukazuje Posenovu cestu na vrchol, po ktorej nasledoval strmý pád. Divák sa stáva svedkom krutej skutočnosti skrytej pod nablýskaným pozlátkom a Posenova otvorená spoveď a vytrvalosť môžu byť motiváciou pre mnoho mladých tvorcov po celom svete.

Renomovaný módny návrhár Zac Posen má vlastnú módnu značku, je porotcom americkej reality šou Project Runway a na červený koberec oblieka hviezdy, ako Michelle Obamovú, Reese Witherspoon, Umu Thurman či Gwyneth Paltrow. Svojim majstrovským dielom, čarovne svietiacimi šatami, ktoré vyniesla herečka Claire Danesová na Met Gala v roku 2016, získal návrhár definitívne pozornosť médií celého sveta.

„Uvedením filmu HOUSE OF Z sme chceli pre našich verných klientov pripraviť unikátny zážitok, ktorý otvorene odhaľuje komerčný aspekt módneho priemyslu a divákom ponúka komplexný pohľad na servis, ktorý poskytujú butiky v našom portfóliu. Limitovaný počet filmových projekcií uvedie AUPARK premiérovo v stredu 21.3.2018 o 20:00 hod ako upútavku na pripravovaný Fashion LIVE! Film Festival, počas ktorého bude premietaný druhýkrát,” uvádza Petra Majcher, marketingová manažérka AUPARKu.

„Po minuloročnej premiére dokumentu Dancer v Národnom Divadle so Sergejom Poluninom sme hľadali príbeh, ktorý by koncepčne aj obsahovo nadväzoval na jeho hodnoty. Návrhár Zac Posen prevádzkuje multimiliónovú módnu značku, ktorú vybudoval s pomocou svojej rodiny, a je nositeľom silného osobného príbehu. Premiéra tohto snímku na pôde najväčšieho módneho retailera na Slovensku sa nám javí ako ideálna platforma, aby sme tento silný príbeh predstavili domácej módnej komunite. Našou filozofiou je prinášať do Čiech a na Slovensko výnimočné projekty, ktoré vznikajú v osobnej spolupráci s umelcom a priamo na mieru inštitúcie, s ktorou pracujeme,“ hovorí producent premiéry a majiteľ distribučných práv Milosh Harajda.

Slovenská premiéra filmu HOUSE OF Z prebehne v spolupráci s kinom CinemaCity v stredu 21. marca 2018. Vstupenky budú tento týždeň dostupné na http://cinemacity.sk/showFeatInfo?featureCode=2785S2R.

 

Text a fotografie: Dynamic Relations

 

Diskusia