CHRÁŇTE SVOJU POKOŽKU

La Roche-Posay sa už viac než 10 rokov angažuje spoločne s lekármi a expertmi v obore prevencie rakoviny kože a tretí rok realizuje osvetovú kampaň SKINCHECKER.

Rakovina kože je jediným typom rakoviny viditeľným voľným okom a pokiaľ je diagnostikovaná včas, 90 % prípadov je účinne liečiteľných. Na druhú stranu je tento typ rakoviny najrýchlejšie sa šíriaci a vedie k úmrtnosti stále mladšej vekovej skupiny.

PREČO SA STAŤ SKINCHECKEROM?

73 % svetovej populácie tvrdí, že robí viac pre zdravie svojich blízkych, než pre svoje vlastné.          Naším cieľom je túto problematiku priblížiť širšej populácii a upozorniť na možné riziká aj riešenia. Pretože: „Skontrolovať znamienka sebe aj svojim blízkym môže zachrániť život.“

SKINCHECKER je virálna osvetová kampaň, ktorej cieľom je vzdelávať a informovať širokú verejnosť o dôležitosti v prevencii rakoviny kože novou, modernou a zábavnou formou.

V Českej republike a na Slovensku sa k našej komunite pripojilo minulý rok už 1,5 milióna ľudí. A medzi nimi aj známe osobnosti Klára Issová, Simona Babčáková a v roku 2017 ďalšie napr. Adela Banášová.

Jednoduchá metóda, ktorá prináša stručný a zapamätateľný obsah prispôsobený všetkým typom publika, aby sa informácie dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí. Pomôcka ABCDE je navrhnutá a široko podporovaná dermatológmi z celého sveta. Ponúka Skincheckerom päťbodovú metódu, ako rýchlo identifikovať potenciálny problém, a dodáva im odvahu, aby v prípade potreby (teda pokiaľ pozorujú zmeny znamienok v niektorom bode znázornenom na obrázku nižšie), čo najskôr vyhľadali lekára.

Čím viac Skincheckerov bude, tým väčšia bude osveta na túto tému: link.

MY UV PATCH

UV PATCH je prvý kožný senzor s inovatívnou technológiou, ktorá na základe UV žiarenia, miesta pobytu a typu ochrany informuje o slnečnej expozícii cez aplikáciu v mobilnom telefóne. Vďaka tomu pomáha lepšie sa chrániť pred slnečným žiarením.

Ako to funguje?

 • Transparentný, pružný, ultratenký (ako polovica normálneho vlasu), vodoodolný a priedušný senzor, vo forme náplasti, ktorá je ako druhá pokožka.
 • Obsahuje fotosenzitívne farbivá, ktoré pri vystavení UV žiareniu menia farbu.
 • Senzor je možné nosiť na exponovanej časti kože niekoľko dní a je adaptovaný aj pre potreby citlivej pleti.
 • UV Patch je prepojený s mobilnou aplikáciou MY UV PATCH v chytrom telefóne, kde spracuje užitočné informácie týkajúce sa individuálneho správania sa na slnku. Stačí jednoducho „nascanovať“ srdiečko (ako pri QR kóde) a získate užitočné informácie.
 • Aplikácia zohľadňuje unikátny odtieň pokožky a poskytuje osobné informácie o UV expozícii. Upozorní, kedy je potrebné znovu naniesť ochranný prípravok, akú zvoliť textúru a informuje o UV Indexe.
 • Pre deti ponúka aj edukatívne hry so superhrdinami. 

   


  Tento rok sa všetky informácie pohromade dozviete na novej webovej stránke www.chrantesvojupokozku.sk.  

  text & foto La Roche-Posay

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.