Cesta za vyzdravením

Život nám občas prináša situácie, ktoré nemajú na prvý pohľad reálny základ. Sú ťažko pochopiteľné a nevieme ich rozumovo vyhodnotiť. 

Moja najlepšia priateľka ochorela pred 15 rokmi na nevyliečiteľnú chorobu. Po 9 rokoch prišla recidíva a s ňou aj nemilosrdná perspektíva. Začala sa štandardná onkologická liečba so všetkými sprievodnými znakmi a musím povedať, že ešte som nikoho nevidela statočnejšie a dôstojnejšie bojovať o svoj život ako ju. Rozbehla sa pátracia akcia po zázračnom lieku, ktorý určite pomôže a verte mi, že ich nie je málo. Len bohužiaľ garancia na väčšinu z nich neexistuje a asi tú najväčšiu rolu v tomto prípade zohrávalo placebo. Čas plynul, a s ním začali ubúdať sily a možnosti na vyliečenie. Musím povedať, že do každej akcie sme sa púšťali s obrovským zápalom a očakávaním toho najlepšieho výsledku. Bohužiaľ, choroba začala po 3 rokoch gradovať a stav sa samozrejme tomu zodpovedajúco zhoršoval. Ani neviem ako, prišla som s nápadom skúsiť Johna of God, v preklade Jána z Boha. Keď ma magazín Láv oslovil s prosbou napísať článok o mojej ceste za ním do Brazílie, v prvom momente som sa potešila. Potom, keď som začala rozmýšľať, čo z toho pustiť von, aby som nenatrela sama seba a aby som nevyzerala ako blázon, zistila som, že až také ľahké to nebude. John lieči spirituálne. Našli sme niekoľko ľudí s osobnou skúsenosťou a aj s rovnakou diagnózou. Dokonca človeka, ktorý tam bol s metastázami a vrátil sa čistý! Nič viac v tej zúfalej situácii nebolo potrebné, len rýchlo konať a hlavne sa na to odhodlať. Tri šialené kamarátky, z toho jedna v dezolátnom zdravotnom stave. Kúpiť letenky bol ten úplne najmenší problém. Najskôr sme museli zbúrať bariéry a presvedčiť najbližších, že je to potrebné skúsiť. Ona bola presvedčená úplne od začiatku. Na argumenty typu veď vám umrie po ceste, resp. vyčerpá ju to, nedá sa to, sme len neveriacky krútili hlavami a pýtali sme sa – a čo ju čaká tu? Ak sa to má stať, nie je to už jedno kde? Najhoršie reagovali ľudia, ktorí sú úplne zdraví a nechápu smrteľne chorého človeka. On naozaj nemá čo stratiť a verí do posledného momentu, že sa to dá zvrátiť. A moja drahá priateľka do toho vkladala úplne všetko.
Ochota uveriť v existenciu média, do ktorého sa prevteľuje duch Jána Pavla II., kráľa Šalamúna alebo Johanky z Arcu chce naozaj zúfalú životnú situáciu a dajme si ruku na srdce, koľkokrát prosíme a sme ochotní uveriť aj väčším absurditám. Ochota uveriť bola v tomto prípade tou najväčšou devízou. Lebo vybrať sa do odľahlej brazílskej dedinky Abadiania, kde od stredy do piatka prichádza denne na liečenie 2 500 ľudí s jediným cieľom menom John a nechcieť uveriť, je už vopred predurčené na neúspech… Vybavení bielym oblečením, informáciami aj kompletnou lekárničkou sme sa vybrali na šialenú výpravu. Priateľku sme vzhľadom na veľmi zlý stav potrebovali v  prvom rade dostať do lietadla, nenechať ju vyhodiť a preletieť čo najrýchlejšie z Európy do Južnej Ameriky. Stewardka nás napokon odhalila až po 3 hodinách. Pochopila situáciu a ľahkým kývnutím hlavy že je všetko ok nám hlásila pravidelne stav z biznis triedy. Bolo dosť náročné ale s pomocou liekov (vďaka, pani doktorka!) a statočnosti sme to zvládli pomerne dobre. A ako veci fungujú vo svete plnom entít? Na preplnenom letisku presne viete kto čaká práve na vás. Biely vyblýskaný automobil (v Abadianii sú všetky autá biele) s veľkým príjemným vodičom, ktorý nemal veľa otázok, všetko pochopil a vedel čo má robiť. Mimochodom, údajne od prvého rozhodnutia vycestovať k Johnovi, začínate byť v ošetrení, tvrdia ľudia z jeho okolia.


Ubytovanie bolo veľmi skromné, ale čisté, s veľmi vľúdnym a milým personálom, s vynikajúcou domácou kuchyňou a všadeprítomnými obrázkami entít, ktoré sa do Johna prevteľujú. Keďže sme prišli už v sobotu večer a do stredy zostávali ešte 3 dni, mali sme čas na dostatočnú prípravu. Do prázdneho mestečka zatiaľ postupne prichádzali ľudia z celého sveta. Z rôznych sociálnych vrstiev, rôznych rás, rôzneho veku, so spoločným problémom – chorým fyzickým alebo psychickým telom. Zoznámili sme sa s prostredím a začali variť svätú polievku. Ešte nikdy som nevidela toľko vriec mrkvy v jednej polievke pre približne 2 500 ľudí. A tá atmosféra, keď s Holanďanom, Maďarom či Argentínčanom pol dňa čistíte zeleninu a dozvedáte sa neuveriteľné informácie ale aj rôznu techniku čistenia zeleniny! Zistila som napríklad, že všetci dobrovoľníci, ktorí nás vítali v Case, sú buď chorí, čiastočne vyliečení ale väčšinou úplne vyliečení Európania, ktorí tu zostali z vďaky, aby pomáhali prichádzajúcim s prípravou na tri nastavajúce dni. Práve sa prenášame do sveta, kde akékoľvek slová, čo sa pokúsim použiť, nemusia vždy vystihnúť situáciu, ktorú chcem opísať, ale pokúsim sa o to. Logistika, ako sme sa dozvedeli od partie Slovákov, ktorí tu už niekoľkokrát boli, je veľmi jednoduchá a človek sa ľahko zorientuje, keď dodržuje pravidlá určené Casou.

“SOM IBA NÁSTROJOM V RUKÁCH BOŽÍCH.”
JOHN OF GOD

Zariadenie má niekoľko budov, v ktorých sa nachádza hlavná budova – kde sa medituje a odohráva celý hlavný program, budova s malými kójami s kryštálovými posteľami, dve malé kaplnky určené na meditáciu, väčšie bistro so šťavami a občerstvením a obchodík s kryštálmi a rôznymi potrebami na meditáciu, knihy o Johnovi a liečbe… A hlavne kartičky s informáciou, po ktorej línii sa dostaneme k Johnovi. Hneď na začiatku sa začína meditáciou, na ktorej sa môže zúčastniť ktokoľvek. Je veľmi ťažké opisovať priebeh a myslím, že v tomto prípade aj zbytočné. Nech by sme boli na čokoľvek pripravení, tá sila prostredia, kde sme sa ocitli, modliaci sa dav a operácie, ktoré robí John, vám hneď na mieste vyrazia dych. Aj napriek tomu, že je tam tak tesno, mali sme pocit, že všetko klape tak, ako má. Modlili sme sa v štyroch jazykoch modlitby zdravas, otčenáš a pochopili sme, že náboženstvo v tomto momente nie je rozhodujúce. Bolo nám jasné, že sme deti božie všetkých možných farieb a viera vo vyzdravenie je tá jediná, ktorá nás spája. Keď vyhlásili našu líniu, šli sme k Johnovi za sebou v rade a ocitli sa v meditačnej miestnosti. Sila toho prostredia nepotrebuje žiadny marketing ani vysvetľovanie. Bola taká hmatateľná, že nás úplne dostala. Strach, či budeme rozumieť všetko čo nám povie, a mystika meditujúcich médií nám vzala dych. Na lístočku sme mali v portugalčine napísané tri problémy, ktoré nás trápili. Podali sme ich pomocníkovi, ktorý to tlmočí a John nás poslal na spirituálnu operáciu, trvajúcu 15 min. Odohrávala sa v miestnosti, do ktorej sa zmestí cca 100 ľudí. Po operácii sme dostali pokyny, čo máme robiť nasledujúcich 24 hodín. Zachádzať do podrobností by už hrozilo subjektivitou a je na každom z nás, ako to tam prežije a čo si z toho zážitku odnesie. Boli tam aj sklamaní ľudia, ktorí očakávali osobnú audienciu. Keď som si na konci pobytu prečítala knihu napísanú o ňom jeho právnikom, pochopila som veľa vecí, na ktoré sme neprišli, a informácie šírené ústnym podaním sa nie vždy zakladali na pravde… Je to príbeh o jednoduchom človeku, ktorý dokáže prijať prevteleného ducha a liečiť.

“MOJE RUKY VEDIE 34 DUCHOVNÝCH BYTOSTÍ A ICH POČET NEUSTÁLE NARASTÁ. Z NEBA PRICHÁDZAJÚ ĎALŠÍ A ĎALŠÍ POMOCNÍCI. NA ZAČIATKU VŠAK BOLI LEN TRI BYTOSTI.”
JOHN OF GOD

Spôsob, s akou tvrdohlavosťou to vykonáva už vyše 50 rokov a koľko problémov mu to spôsobilo, je veľmi dojímavý. Ak sa ho opýtate, či vie, že vyliečil Shirley McLaine alebo vášho suseda, po vyvtelení vám odpovie, že nevie koho liečil, ani ako to robil, lebo to nie je on. On je iba schránka. Pre skeptikov, ktorí by tvrdili, že ide o dobrý biznis podotýkam, že liečba je bezplatná a 17-dňový pobyt v čistom prostredí so stravou trikrát denne nás vyšiel na 660 dolárov na osobu. Casa dom Ignacio žije len zo sponzorských darov vďačných pacientov, ktorí sa tam vracajú a prídu sa poďakovať za pomoc.
Robili sme všetko, čo nám bolo odporučené a stav našej priateľky sa nám pred očami viditeľne zlepšoval, dokonca prešla pešo z penziónu do Casy. Boli aj horšie dni, ale tie sme so cťou zvládli. Stretli sme strašne veľa milých ľudí s pohnutými osudmi z rôznych krajín, ale pre mňa bolo absolútne najviac stretnutie s jedným pánom. Videli sme ho v Case moderovať a koordinovať situáciu, dokonca stál pri Johnovi a prekladal z nemeckého jazyka. Vzhľadom na to, že moja najsilnejšia cudzia reč je nemčina, pustila som sa s ním do debaty. Pred 25 rokmi sa prišiel do Abadianie liečiť z rakoviny. Po dvoch mesiacoch sa vrátil naspäť do Nemecka, kde mal svoju zubársku prax a rodinu. Po pol roku sa choroba vrátila a on sa rozhodol defi nitívne presťahovať Brazílie, kde zostal doteraz. Na moju otázku, či to vydrží bez svojej práce a či ho to neubíja sa len usmial a neveriacky krútil hlavou, že čo sa ho to pýtam, veď on už 23 rokov nadsluhuje. Tu sa môj príbeh o ceste za Johnom končí. Mojou úlohou nebolo robiť reklamu miestu, ktorých je na zemi asi viac ako by sme si mysleli. Ani presviedčať niekoho, aby odišiel, prestal sa liečiť a stavil všetko na spirituálnu liečbu. Viem o tom asi tak málo ako vy, ktorí čítate tento článok. Chcela som sa len podeliť s vami o informáciu, že existuje na svete miesto, kde sa s pomocou entít môžete pokúsiť zbaviť ťažkej choroby, depresie, závislosti, neplodnosti, zauzleného života či smútku. A keď sa aj stane, že sa vám to nepodarí, je to minimálne miesto zmierenia so sebou samým. Možno so životom, ktorý by sme chceli ešte naplniť alebo zmeniť a už nemáme čas. A ja mám miesto, kde sa stretnem s mojou priateľkou. Bohužiaľ ju tam asi neobjímem. Ale viem, že sme pre to urobili úplne najviac… a veľmi sa už na to teším… Ďakujem.

text a foto Iveta Holešová, net

Red: Autorka článku Iveta Holešová patrí medzi najrenomovanejších fyzioterapeutov Slovenska. So svojou vyše tridsaťročnou praxou v oblasti fyzioterapie vedie bratislavskú SPAKLINIK – MEDICAL SPA. www. spaklinik.sk
ZAUJÍMAVOSTI 
João Teixeira de Faria, medzinárodne známy ako John of God alebo João de Deus, je pravdepodobne najsilnejšie živé médium a možno najznámejší liečiteľ za posledných 2 000 rokov. Hoci nemá formálne lekárske vzdelanie, a ani sa medicíne nijakým spôsobom nevenoval, je dnes liečiteľom, ktorého uznávajú svetové osobnosti kultúrneho, spoločenského aj medicínskeho života. Vyliečil rôzne druhy rakoviny, robil operácie, na ktoré si netrúfli ani tí najšpičkovejší doktori, a dokáže ľudí vyliečiť aj z choroby AIDS, leukémie, či schizofrénie, čo potvrdili bývalí pacienti. Liečiteľské schopnosti Johna dosvedčila napríklad aj svetoznáma americká moderátorka Oprah Winfrey, ktorú tiež liečil. Joao de Deus má úspešnosť liečby skutočne neuveriteľnú - až 85 percent pacientov z jeho strediska odchádza úplne vyliečených. Tento medicínsky fenomén sa vôbec nedá racionálne vysvetliť. Pokúšali sa o to mnohí, no doposiaľ všetci, aj tí najzarytejší skeptici sa museli uchýliť k slovu – zázrak.
Použité zdroje: www.johnofgod.com, www.magazin.atlas.sk  Ak si chcete naplánovať cestu do Casa www.abadianiaportal.com

 

 

One thought on “Cesta za vyzdravením

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.