Cesta od dna k sile

Prechádzate životnou transformáciou? Päť štádií, počas ktorých prejdete očistou a nájdete svoju vnútornú silu.

Počas posledných desiatich rokov stále viac ľudí prechádza veľkou transformáciou, Táto premena má za úlohu prebudiť našu vnútornú silu a priviesť nás na správnu životnú cestu. Všetko čo do nášho života nepatrí, musí odísť. Preto je toto obdobie aj jedným z najbolestivejších a najviac mätúcich. Podarí sa nám prejsť na druhú stranu, do sveta, ktorý si z celého srdca prajeme? Alebo zostaneme uväznení v zemi nikoho?

Najťažší boj, ktorý zvádzame, je ten sám so sebou. So svojimi strachmi a predstavami. Bez ohľadu na to, čo sme v živote prežili, tým najväčším žalárnikom sme my sami. Iba my sami držíme v ruke tú moc a rozhodnutie, či svoj život naplníme zmysluplne, alebo ho necháme zo strachu plynúť preč, bez toho, aby sme sa niekedy pokúsili skutočne žiť.

Do roku 2011 som nemala ani tušenie, čo znamená vnútorná sila. POTÁCALA… túlala som sa temnými údoliami, s ľuďmi, ktorí mi nemohli podať pomocnú ruku a vyviesť ma z tejto temnoty. Sami boli stratení. Chybne… márne som si myslela, že môj život bude takto plynúť ďalej. Našťastie neplynul.

V priebehu roka a pol, keď som si siahla na to najnižšie dno a bola na veľkej križovatke, ktorej vážnosť som si vtedy ani nedokázala uvedomiť, začala som nachádzať svoju vlastnú silu. Pomalými krokmi som pochopila, že to je tá najdynamickejšia sila, akú v živote môžeme mať.

Keď stojíme pevne vo svojej vlastnej sile, vytvárame si namiesto pasívneho prijímania života svoj vlastný osud. Pochopila som, že vnútornú silu nájdeme jedine, keď sa pozrieme priamo do očí našim najtemnejším démonom. Keď zvládneme túto cestu do hlbín našej duše, zistíme, že naše šťastie závisí iba od nás samotných.

ZDARMA PRE ČITATEĽOV MAGAZÍNU LÁV

MANUÁL 4 KROKY K VYŠŠIEMU SEBAVEDOMIU
A K SEBAHODNOTE :  http://eepurl.com/cZw0ej
RANNÁ MEDITÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ : http://eepurl.com/cG84dn

 

Dôležitá otázka, ktorú si musíme sami na tejto ceste položiť je: Dovolím ostatným ľuďom a situáciám, aby kradli moju silu, alebo sa vonkajšími situáciami nenechám ovládať?

Objavenie vnútornej sily nie je niečo, čo sa stane cez noc. Keby to tak bolo, žili by sme ako najlepšie vieme a nikdy sa neobzerali späť. Je to však cesta do svojho najvnútornejšieho ja. Na tejto ceste nám môže podať ruku mnoho ľudí a dokonca nás aj kúsok cesty sprevádzať, ale nakoniec musíme ísť sami.

Rada by som vám načrtla proces transformácie, ktorou mnoho z nás v posledných rokoch prechádza. Je to transformácia, počas ktorej odhodíme naše staré ja a nájdeme novú, viac naplňujúcu cestu.

V starých mýtoch a rozprávkach je obsiahnutá veľká múdrosť. Hovorí k nám jazykom archetypov.

V mýtoch máme hrdinu, ktorý putuje svetom a stretáva všemožné bytosti, ktoré testujú čistotu jeho srdca, charakteru a on tak postupne nachádza svoju silu. Keď túto skúšku zvládne, na konci získa odmenu. Výsledkom je to, že sa stane kráľom, polobohom alebo rytierom. Skrátka niekým, kto má veľký vplyv na životy ostatných.

Ako to súvisí s vnútornou silou? môžete namietať.

V poslednom desaťročí má mnoho z vás možnosť v sebe prebudiť vnútorného hrdinu/hrdinku. A prejsť tak podobnou transformáciou, ktorá je spomínaná v starých mýtoch.

Teraz vás vezmem na cestu piatich štádií tejto transformácie, aby ste ju mohli ľahko rozoznať aj vo svojom vlastním živote.

Najskôr zažijeme veľký otras. Toto je proces iniciácie. Počas tohto otrasu je nám odobraté niečo veľmi vzácne. Niečo, bez čoho si nevieme predstaviť život. V tejto fáze sa preberieme z hlbokého spánku a máme možnosť vydať sa cestou hrdinu. To, kde sme boli predtým a s čím sme sa stotožňovali sa rozpadá priamo pred našimi rukami.

V ďalšej fáze procesu transformácie začneme prechádzať údolím a hľadať to, čo nám bolo vzaté. Prechádzame svetom svojich tienistých stránok, démonov a problémov. Toto je najťažšia fáza a môže trvať ľubovoľný čas. Mnoho ľudí sa v nej stratí, pretože majú pocit, že ich život nemá zmysel.

Je to ako prechádzať krajinou nikoho. Nie sme súčasťou starého sveta, z ktorého sme boli vytrhnutí nasilu, ale zároveň nevieme, kde presne sa nachádza nový svet. Nový svet cítime iba vo svojom srdci, ktoré sa v tomto štádiu začne rýchle otvárať a všetky naše pocity prehlbuje.

Dochádza nám, že staré ja bolo postavené na klamstve. Zrazu si uvedomíme, že sme boli vo vzťahu bez lásky, študovali zlý odbor, zo strachu, že by sa na nás rodičia hnevali, keby sme išli za svojím srdcom. Trávime čas v práci, ktorá z nás vyciciava posledné zvyšky energie a radosti tak, aby sme mohli splatiť veci, ktoré nás nenapĺňajú.

Naše vzťahy sa rozpadajú ako domček z karát. Ako obohratá gramofónová doska sa nám v hlave ozývajú najčernejšie myšlienky a scenáre, ktoré nás opäť ťahajú späť. Máme pocit, že táto fáza sa nikdy neskončí a nemáme tušenie, ako z toho všetkého von.

Toto štádium je vystriedané vrtkavou nádejou. Práve sme vstúpili do tretej fázy. Spolu s tým ako sa obraciame do nášho vnútra, nachádzame momenty, keď cítime lásku a voľnosť. Naše srdce nám šepká, že existuje iný svet. Svet, v ktorom môžeme nájsť lásku a poslanie, po ktorom tak zúfalo túžime.

Občas sa nachádzame vysoko na obláčiku, kde sa nás nemôže nič dotknúť, ale vzápätí spadneme dolu do údolia, z ktorého nevidíme cestu von.

Počas tejto fázy nám dôjde, že nemôžeme žiť v oboch svetoch naraz, Musíme si vybrať.

Budeme načúvať našim strachom a egu, alebo sa rozhodneme veriť a vydať sa neznámou cestou, ktorá nás môže doviesť k všetkému čo si prajeme.

Len čo sa bolesť stane neúnosnou, prídeme do bodu, keď sa rozhodneme ísť vpred a zmeniť všetko, čo si naše srdce žiada. Toto je začiatok obdobia obrody a nájdenia nášho nového, silného ja.

Nachádzame sa vo veľmi silnom bode zlomu, z ktorého už niet cesty späť. Ocitli sme sa vo štvrtej fáze transformácie.

Hoci stále podliehame do strachu, nedávame mu už toľko moci nad naším životom. Vieme, kam stará cesta viedla a sme rozhodnutí sa vždy vrátiť späť do  nášho nového sveta. V tejto fáze cítime, ako by sme prvýkrát videli seba a svet jasnými očami. Všetko má nové farby a novú hĺbku.

Ľudia nás nespoznávajú a veľa starých priateľov z nášho života odchádza, pretože s nami už nerezonujú. A to je v poriadku. Je načase ich prepustiť a otvoriť dvere novým ľudom.

Posledná fáza je proces stabilizácie a objavenie rovnováhy v našom novom svete. Je to práve tu, kde skutočne pochopíme našu vnútornú silu. Staneme sa strojcom svojho šťastia vedome a s radosťou. Posadíme sa na svoj pomyselný trón a prijmeme zodpovednosť za svoj život, za vplyvy, ktorý máme na ostatných ľudí.

Už sa necítime ako obeť  života, ale chápeme, že môžeme vytvoriť všetko, čo si prajeme. Naša vízia a sny nám boli dané aby sme ich priniesli v živote. Zo všetkého najdôležitejšie je však to, že sa staneme kapitánom svojej vlastnej mysle.

Dokážeme dopredu predvídať, kedy sa naše strachy chcú znovu ozvať a vieme, kam by to viedlo. Vedome si vtedy zvolíme nedať im nad nami moc. Naša vnútorná sila je úplne prebudená a my ju aktívne používame na to, aby sme nasledovali naše poslanie.

Naučíme sa pracovať aj so svojou vlastnou silou a nedovolíme, aby nám ju ľudia nevedome brali. Naša vnútorná sila pramení zo znalostí oboch polarít, ktoré v sebe máme. Vydali sme sa do priepasti duše, bojovať s démonmi a navrátili sa k svetlu.

Obe naše časti spojíme do jednej. Vieme, kedy máme byť silní a mať jasné stanovené hranice a dať láskyplne, ale razantne najavo čo chceme. Zároveň sme natoľko silní, že necháme svoje srdce otvorené.

Možno tieto fázy rozpoznávate vo svojom živote. Možno sa nachádzate ešte len na začiatku a cítiť sa zmätení. Tak či onak, chcem, aby sme vedeli, že všetko bude v poriadku. Jedného dňa, keď sa obzriete späť, všetko do seba zapadne, a pochopíte, prečo ste týmto procesom prešli.

Pamätajte si, že táto transformácia sa deje pre vás. Je to možnosť, keď môžete nájsť svoju vnútornú silu a tiež začať svoje životné poslanie naplno. Rovnako ako bájny fénix najprv prejdeme ohňom, ale na konci povstaneme silnejší ako kedykoľvek predtým. Majte na mysli, že keby ste nemali silu prejsť všetkými fázami do úspešného konca (keď tam budete, jasne to pocítite), vaša duša by si túto cestu nezvolila.

text Sylvia Salow fotograf Filip Kartous styling Zoltán Tóth mejkap Mischel Warenits modelka Ronnie Drahňovská, Exit Model Management

PRE MAGAZÍN LÁV SYLVIA SALOW

Česká spisovateľka, životná koučka, blogerka a lektorka. Salow pomáha ľuďom rásť k plnému potenciálu odstraňovaním ich vnútorných blokov. Vďaka svojim vlastným skúsenostiam a práci s klientmi sa naučila ako využiť bolesť na to, aby sme našli sami seba. Jej prvá kniha je autobiografiou – Find Yourself : Going Distance to Discover Your Meaning (2015). Otvorene v nej hovorí o okamžikoch, ktoré ju najviac ovplyvnili a priviedli na cestu se – bapoznania. Ďalej napísala Become the CEO of Your Mind (2016), v ktorej vysvetľuje, odkiaľ sa berú negatívne myšlienky, strach, vina alebo pocity menejcennosti. Vysvetľuje tu, ako to zmeniť a prevziať tak späť kontrolu nad našou mysľou, aby sme mohli využiť svoj potenciál a byť šťastnými.
Viac o Sylvii tu:  http://sylviasalow.com/cz

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.